Analiza mjera društveno odgovornog priređivanja igara na sreću pokazala je da se strože moraju urediti uvjeti ulaska u prostore u kojima se priređuju igre na sreću, pa se propisuje obveza identifikacije svih igrača koji ulaze u takve objekte. Izuzetak su lutrijske igre, uz obrazloženje da se radi o igrama na sreću nižeg rizika. U igrama klađenja i kasino igrama, online ili u fizičkim poslovnicama, moći će sudjelovati samo osobe iznad 18 godina koje se identificiraju, a postupak i način identifikacije propisat će se pravilnikom. Mlađima se zabranjuje sudjelovanje u igrama i sam posjet kladionicama i kasinima, a odgovornost za provođenje zabrana snose priređivači, odnosno kasina i kladionice.
Novost je i registar samoisključenih igrača koji će voditi Hrvatski zavod za javno zdravstvo (HZJZ), a u koji će se igrači s problemom ovisnosti moći sami upisati čime će im biti onemogućen pristup igrama na sreću kod svih priređivača. Izmjenama koje je predložila Vlada, potpuno bi se zabranilo oglašavanja priređivača igara na sreću u tiskanim medijima, dok bi na televiziji i radiju bilo zabranjeno od 6 do 23 sata, uz iznimku oglašavanja po 15 minuta prije, za vrijeme i nakon sportskog događaja. Zabranilo bi se i oglašavanje igara na sreću na svim javno vidljivim površinama osim na vanjskim dijelovima prostora u kojima se te igre priređuju, a preložene izmjene usmjerene su i na sprječavanje rada nelegalnih internetskih priređivača.
Sabor će reći svoje mišljenje i o Vladinu prijedlogu da se 30. kolovoza proglasi „Danom sjećanja na poginule hrvatske vatrogasce", u spomen na sve stradale vatrogasce, a posebno na dan kada je 2007. poginulo 12 vatrogasaca prilikom gašenja požara na otoku Velikom Kornatu.
Sabor ovaj tjedan zasjeda od srijede do petka, a u tom će vremenu raspraviti ukupno sedam točaka.